Poslední dva týdny měly juniorky SLUNETY opravdu o zábavu postaráno, dohrávky odložených utkání nejen ligy juniorek, ale také utkání žen a v neposlední řadě také dohrávky nadreagionální soutěže, které se účastní B-tým U19. A to všechno v kombinaci s karanténami a zraněními několika hráček – tomu říkáme nápor na logistiku, ale holky to zvládly, ba co víc, bez porážky!

Sérii pěti zápasů začaly svěřenkyně Vládi Hejla malou rozcvičkou v podobě domácí výhry nad rezervou Brandýsa v rámci “nadreagionu”, aby o dva dny později vyrazily do Děčína k malému derby (opět nadregion). Tam už to bylo trochu horší, protože tým nastupoval v hodně okleštěné sestavě, ale derbíčko nakonec také patřilo SLUNETĚ. V pátek byl pak následoval trénink a v sobotu opět stejná soutěž a další venkovní utkání – tentokrát razil tým do Stěžer (Hradec Králové) a okleštěná sestava slavila úspěch i tady, takže 3 zápasy, 3 výhry! 

Třešničkou na dortu pak byly dvě utkání týmu U19A, který ve čtvrtek předehrával utkání v Sadské. Tamní tým Vos nás čekal v plné sestavě a bylo jasné, že se nás čeká tvrdé utkání. Úvod utkání patřil domácím Vosám, ty využily drobné výškové převahy a šly rychle do vedení, tým se ale nevzdal a díky tvrdé obraně se vrátil do utkání, které urval v koncovce, tedy 4 výhra v 10 dnech. 

V pátek opět rekondiční trénink, protože tuto pětizápasovou šňůru měly holky zakončit dlouho sobotní cestou do Prostějova, který v základní části prohrál pouze jednou a jelikož nastoupil také v plné sestavě, bylo vidět, že nehodlá polevit v nastoleném trendu ani ve finálové skupině ligy U19. 

Jenomže Prostějov narazil, hráčky Ústí ukázaly obrovský kus bojovnosti a vyškrábly ještě poslední zbytky sil a dokázaly favorizovanému Prostějovu čelit. Domácí hráčky zprvu působily zaskočeně a po prohrané první čtvrtině také přitvrdili v obraně a dotáhly náš náskok. Hrál se hezký, bojovný basketbal ve skvělé atmosféře. Do posledního dějství se šlo za vyrovnaného stavu 45:45.

Rozhodla koncovka, v ní se nám podařilo ubránit rozhodující útoky domácích a na druhé straně si zkušeně dojít pro faul nebo rovnou skórovat. Suma sumárum v posledních 14 dnech odehrály juniorky 5 zápasů, když k tomu připočteme, že půlka týmu ještě hraje a trénuje se ženami, mezitím zvládají tréninky a hlavně školu, tak se tento tréninkový a zápasový rytmus blíží profesionálům! Gratulujeme, jen tak dál!

A co na to říká kouč?
„Před sezónou jsme si řekli, že zkusíme přihlásit i B-tým, protože nám každý zápas přijde lepší než jakýkoli trénink, takže nyní máme možnost využívat zápasy B-týmu k „vyhrání“ těch hráček, které nedostávají v lize tolik prostoru, a i když se nám to teď trochu nešťastně sešlo, holky si poradily a chci poděkovat za přístup, a hlavně za nasazení. Určitě to bylo hodně náročné, ale ty dva poslední zápasy nám ukázaly, že jdeme správnou cestou a dodaly nám energii do další práce.“

BK Sadská – SLUNETA Ústí nad Labem 54:72 (10:18, 32:27, 49:42)
Body Ústí: Krejčová 17, Riegertová 15, Zajícová 14, Štréblová 12, Vondřičková 8, Lebedová 4, Urbánková 2    

Prostějov – SLUNETA Ústí nad Labem 53:60 (11:19, 31:32, 45:45, 60:53)
Body Ústí: Riegertová 16, Vondřičková 14, Štréblová 11, Krejčová 10, Zajícová 4, Lebedová 3, Urbánková 2                

Ladzy