Je tu několik možností a musíme počkat jaké bude vyjádření ČBF:

 

  1. Budeme hrát příští rok, tak jako letos, ligu U17
  2. Bude se hrát baráž o extraligu
  3. Rozšíření extraligy U17 a rozdělení této soutěže na dvě skupin

Takto něco málo ke konci sezony a sezoně příští a teď malé ohlédnutí za touto sezonou:

Sezona začala kondiční přípravou v srpnu na soustředění v Desné. Poté pokračovala příprava již v Ústí n. L., kde jsme se již vice věnovali basketbalovým dovednostem, jak dovednostem jednotlivce, tak i týmové spolupráci.

V září jsme se vydali na přípravný turnaj do Brandýsa nad Labem. Turnaj byl důležitým krokem před vstupem do sezony. Holky si tak mohly vyzkoušet nové herní činnosti a důležitým prvkem bylo sehrání družstva. Tento turnaj jsme zvládli na jedničku a holky vybojovaly první místo.

Cílem této sezony bylo vyhrát základní skupinu a postoupit tak do finálové skupiny z prvního místa a bojovat tak o extraligu na příští rok.

A to se nám povedlo. Pouze dva zápasy jsme nedokázali dotáhnout do vítězného konce.

Zápasy jsme většinou vyhrávali s vysokým bodovým rozdílem. Ne vždy se úplně dařilo a některé zápasy jsme vyhráli až v druhém poločase, když holky zabojovaly a základem byla dobrá obrana po celém hřišti.

V této sezoně jsme se snažili již více organizovat útok, tak aby hra už nebyla tak zběsilá. Ne vždy nám to šlo a ne vždy holky chtěly hrát to co trenéři, ale myslím, že se nám to v některých zápasech podařilo.

Po úspěšné základní části nás čekala finálová skupina. Věděli jsme, že to už nebude nic tak jednoduchého. Týmy byly vyrovnané a věděli jsme, že budeme muset hodně zabojovat.

Bohužel hned v úvodních 3 zápasech se nám vyhrát nepodařilo.

Ale stále nebylo nic ztraceno, pak bohužel nastala situace, kdy soutěž musela být přerušena a pak ukončena.

Nyní se holky alespoň snaží udržet ve formě individuálně a budeme věřit, že se co nejdříve uvidíme na společném tréninku.

 

Určitě velký dík patří rodičům, kteří celý tým podporují a holkám fandí a snaží vždy trenérům vyjít vstříc. Není to vždy lehké, protože přece jen holky jsou ve věku, kdy pro ně vždy nemusí být basket a trénování na prvním místě.

Díky patří i klubu za veškerou podporu a pomoc v sezoně.

Gary a Cipí