O víkendu sehrály juniorky důležité utkání na půdě Prostějova, bylo to pro ně sice jediné utkání toho víkendu, ale o to důležitější, protože nadstavbová skupina je hodně vyrovnaná a hraje se o záchranu v nejvyšší soutěži.

S Prostějovem jsme hráli v minulé sezóně a také v kvalifikaci právě o extraligu. Vzhledem k velkému počtu zraněných či nemocných hráček jsme vycestovali do Prostějova v okleštěné sestavě, ale s o to větším odhodláním zvítězit.

A tento mindset nám přinesl úvod utkání z říše snů, a to doslova, oba trenéři se nestačili divit, co všechno dokázaly jejich svěřenkyně trefit, dařilo se opravdu všechno a děvčata hrála s obrovskou energií a chutí. Výsledkem toho bylo 36 nastřílených bodů už během prvního dějství. Soupeř působil hodně zaskočeně, o čemž vypovídá jeho pouhých 13 bodíků za první čtvrtku.

V druhé desetiminutovce se už domácí hráčky oklepaly a začaly se také trefovat, ale to neubíralo nic na nasazení hráček ze severu, které si nakonec došly pro poločasovou výhru 35:53.

Bylo jasné, že takové ofenzivní představení nemůže trvat věčnost, obzvláště, když jsme hráli v úzké rotaci. Jenomže se stejným problémem bojoval i soupeř. Domácím hráčkám nezbývalo než hrát tvrdě do těla, což znamenalo časté fauly a následnou limitaci v koncovce. Ale na druhou stranu nás to donutilo k mnoha ztrátám, což vyústilo ve snížení našeho náskoku.

Prostějov zkusil v poslední čtvrtině ještě celoplošný pres, což nám sice způsobilo trochu problémy, ale naštěstí jsme byli psychicky silní, že jsme dokázali v rozhodující okamžiky skórovat a soupeři vždy odskočit na rozdíl větší než jeden koš.

V poslední čtvrtině jsme si sice trochu pokazili dojem z herního projevu v první půli, ale na druhou stranu zvládnutá koncovka a vítězství se počítá a jakým způsobem se už historie ptát nebude????.

Vladimír Hejl:
„Bylo to skvělé utkání a jsem velice rád, že si hráčky dokázaly, že to jde, když se chce. Obzvláště si cením toho, že každá hráčka, která vyběhla, dokázala odvézt svou práci a splnila roli, kterou tým v danou chvíli potřeboval. Na druhé straně je škoda, že jsme se nedokázali vypořádat s presem, i když jsme se na to poctivě připravovali, ale na tom se dá dále pracovat.“

K2 Prostějov - SLUNETA Ústí n. L. 74:80 (13:36 35:53 50:61)
Body SLUNETA:
Zajícová 23, Štréblová 21, Riegertová 14, Salaková 9, Urbánková 7, Herišerová a Prislupčáková po 3

Kompletní statistiky ZDE.