V pátek ráno jsme vyrazili do Plánice, kde nás čekal první zahraniční soupeř a to Hagen United. Po první čtvrtině prohráváme o 12 bodů, kdy nejsme schopni zastavit soupeřovic jedenáctiletou rozehrávačku, která nás přehrávala, jak se jí zlíbilo. Následoval důrazný proslov, který evidentně zabral a tak od druhé čtvrtiny jsme umazávali bod po bodu. Po celý zápas byla v hale elektrizující atmosféra, ke které přispěli nejen němečtí fanoušci, ale hlavně ti naši. Zápas se hrál ve velkém tempu a my díky širší rotaci, přesně zakončeným protiútokům a hlavně dodržením pravidel v obraně vyhráli 74:62. Pro mě to byl jeden z nejhezčích utkání a pro nás zároveň téměř jistota postoupu do čtvrtinále.

Po obědě a odpočinku nás čekal zápas o první místo ve skupině s Bayernem, který nečekaně podlehl Kralupům, nicméně i tak jsme věděli, že se jedná o velmi silného soupeře. A to se také potvrdilo. Od první minuty jsme kupili chybu za chybou, faul za faulem a bohužel nikdo z hráček, které vyběhly na palubovku, nebyl schopný strhnout tým a vzít na sebe zodpovědnost. Prohra 50:70 tedy více než zasloužená. Skupina se tím nečekaně zamotala a my jsme se dostali do role čekatelů, přičemž vysoká výhra Kralup v posledním zápase nás mohla nečekaně odsunout až na třetí místo. To se naštěstí nestalo a tak postupujeme do čtvrtinale z druhého místa.

V sobotu odpoledne jsme opět vycestovali za hranice Klatov a to do Švihova, kde nás čekal vítěz skupiny B a to německý Hessen 2005er. Opět špatná první čtvrtina znamenala, že budeme muset dohánět náskok soupeře. V druhé čtvrtině jsme zabrali a stáhli náskok soupeře na 4 body, nicméně k nčemu dalšímu nás soupeř nepustil. Špatná střelecká produkce z pod koše a ze šestek a na druhé straně kvalitní obrana soupeře znamenala, že do semifinále, které bylo naším cílem, bohužel nepostupujeme. Poté bylo potřeba rychle dobít baterky, jelikož na večer nás čekal zápas o 5.-7. místo a to s domácími Klatovy.

V zápase měly holky o motivaci postaráno a tak jsme rychle zapomněli na odpolední zápas a soupeře porazili 72:50.

V neděli brzy ráno jsme pak nastoupily k poslednímu zápasu turnaje a to proti HB Basket Praha. Vyrovnaný duel se rozhodoval až v poslední čtvrtině, přičemž jsme v sobě našli více sil a dokázali vyválčit výhru 48:41 a obsadit tak konečnou pátou příčku.

Závěrem bych chtěl holky pochválit nejen za předvedené výkony, ale i celkový přístup k turnaji, kdy nebyl sebemenší problém a ukázaly, že při sobě drží na hřišti i mimo něj. Poděkování patří také velké skupině nepřetržitě fandících rodičů, týmům U15 a U12, které ve svém volném čase dorazily podpořit náš tým a v neposlední řadě organizátorům, kteří připravili parádní turnaj, na který se v budoucnu rádi vrátíme.