Liga dívek U15

V sobotu družstvo dívek zajíždělo na venkovní zápas do Trutnova. Do zápasu jsme vstoupili nebojácně a od začátku se snažili o agresivní basketbal a postupně navyšovali skóre na poločasové vedení 43:29. Jediným problémem bylo zranění Máji Hájkové (která si podvrkla kotník a má měsíční pauzu, přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat na palubovku). Domácí začali ve druhé části trochu přitahovat šrouby a my díky naší agresivní obraně začali mít problém s fauly. I díky tomu se soupeř dotáhl už na tříbodový rozdíl, ale naše hráčky si nenechali výhru ujít a zvítězili na půdě Trutnova 77:69.

V neděli jsme zajížděli do bližšího Jičína. Kdo zápas viděl, musel se moc líbit. Dorazili i fanoušci z vedlejší haly, co fandili florbalu.  Výrazně ofenzivní basket se přeléval z jedné strany na druhou. Naše poločasové vedení 51:49 tomu bylo svědkem. Opět jsme byli více agresivní a začali mít problém s fauly. Necelých pět minut před koncem utkání soupeř odskočil na již desetibové vedení a zdálo se být po zápase. Nicméně nedali jsme nic zadarmo a vrátili se do zápasu, jak rychlými zisky, tak trojkami a opět byly nervy na pořadu dne. Necelých deset sekund prohráváme o bod a soupeř vyhazuje v našem obraném pásmu. Úkol zní jasně rychlý faul, šestky a uvidíme. Faul se podařil a soupeř na šestkách neproměňuje žádnou a my jdeme do RP, ale soupeř vypichuje míč a máme necelé tři vteřiny do konce. Bereme si oddechový čas, kreslíme jasnou akci. Akce se podařila, ale tentokrát nám nebylo přáno a míč po obroučce vypadává ven a my prohráváme v Jičíně 98:97.

Holkám moc děkuji za přístup k utkání, nechaly tam vše a je vidět, že některé ještě nemají tolik zkušeností, nicméně to přijde, věřte a makejte dál.

Statistiky:
https://www.cbf.cz/souteze/zapas_310047_soutez_2718.html  https://www.cbf.cz/souteze/zapas_310050_soutez_2718.html

Fotogalerie:
https://muskos.rajce.idnes.cz/U15_Sluneta_UL_x_Trutnov_venku_12.10.2019/
https://muskos.rajce.idnes.cz/U15_Sluneta_UL_x_Jicin_venku_13.10.2019/

Díky moc za nové zkušenosti Gary (zastupující trenér).

SLUNETA dívky U13 o víkendu na vítězné vlně

V neděli jsme se vydali na utkání do Loun. Lehce oslabení o sestavě 11 dívek vezeme 2 výhry.

1. Zápas Louny x SLUNETA UL 10:53

Od začátku jsme pracovali, dá se říci, jak jsme chtěli. Soupeře jsme tlačili k těžkým střelám, které soupeř jen těžce proměňoval, a tak výsledek mluví opět o jednostranné hře, kdy jsme opětovně měli problém s proměňováním jednoduchých košů, a tak jsme proměnili, řekl bych 1/3 z možných košů.

2. Zápas Louny x SLUNETA UL 16:71

Druhý zápas jsme prospali první půli. Nekoncentrovanost a neuposlechnutí pokynů, bohužel vedlo k „vyrovnané” první půli  (1/4-8:11, 2/4-18:39). Soupeře ve hře drželo proměňování těžkých košů, tedy to co jim v prvním utkání neprocházelo. V druhé půlce jsme se probrali a zápas začal nabírat tempo, které nám vyhovovalo a opět jsme odskočili od soupeře a na konci svítil na tabuli výsledek + 55 pro náš tým.

Děvčatům patří obrovská pochvala za předvedený výkon v oslabeném počtu, kdy jsme mohli střídat pouze jednu hráčku, a to jen v první a třetí čtvrtině obou zápasů.

Fotogalerie na:
https://muskos.rajce.idnes.cz/U13_Sluneta_x_Louny_venku_13.10.2019/

Čechino, Muška a bojovnice U13

Juniorky U19 s poloviční úspěšností

Juniorky absolvovaly v rámci celostátní ligy první dva venkovní zápasy, bohužel ve velmi okleštěné sestavě, ale i tak se s výzvou porvaly se ctí sobě vlastní. V sobotu jsme zajížděli na palubovku Mladé Boleslavi. Soupeře jsme znali a věděli, že se jeho výkon opírá hlavně o jednu hráčku, a tak to také bylo, dokud soupeřova stěžejní hráčka měla síly, byl zápas vyrovnaný a poločas skončil naším nejmenším možným vedením. V druhé půlce se ovšem ukázala naše síla a rychle jsme si začali budovat vedení, které se vyšplhalo až na 30 bodů. V závěru se nám bohužel zranila rozehrávačka Elza, přejeme brzké uzdravení.

Pastelka Mladá Boleslav – SLUNETA Ústí nad Labem 68:46 (18:12; 30:29; 53:33)
SLUNETA: 
Štréblová 16, Davidová 11, Krišková 8, Lebedová a Žižková po 7, Maruštíková a Zajícová po 6, Chalupecká 4, Krejčová 3

Nedělní zápas v Brandýse byl velkou výzvou, protože proti nám nastoupilo družstvo plné hráček z USK a hned od začátku nám ukázaly krásný, rychlý a agresivní basketbal. Naopak našim hráčkám trvalo celou první čtvrtinu, než se rozkoukaly, ale to už bylo po utkání. Pozitivní věc je, že druhá a třetí čtvrtina byla vyrovnaná, a to i přes fakt, že jsme museli utkání odehrát v úzké rotaci hráček,  z kterých ještě půlka hrála se sebezapřením a drobnými zraněními. Soupeř naopak používal hokejové střídání a často měnil celé pětky na hřišti, takže není divu, že nás v poslední čtvrtině přehrál o 10 bodů. Není to žádná tragédie, musíme se poučit a udělat vše pro to, abychom už nikdy nezaspali začátek utkání, na druhou stranu klobouk dolů před hráčkami, co do zbytku zápasu daly vše, a i když se nedařilo, jak by si holky představovaly, tak bojovaly, seč jim síly stačily – pouze utkání s takto těžkými soupeřkami nás posouvají dále a o tom to je. Velký dík patří také rodičům v hledišti a řidičům, co nám pomohli s transportem. 

BK Brandýs nad Labem – SLUNETA Ústí nad Labem 55:68 (13:32 27:48; 43:65)
SLUNETA:
Maruštíková 16, Riegertová 11, Davidová 9, Žižková 8, Krejčová 7, Chalupecká 3, Lebedová 1

Vláďa a torzo týmu U19