SLUNETA Ústí nad Labem - Slovan Litoměřice 2:0 - liga dívek U17

V sobotu jsme přivítali na domácí palubovce družstvo z Litoměřic. Dle umístění v tabulce by se dal čekat celkem jednoduchý zápas, ale holky nastoupily trochu vlažně a začátek podcenily. Pokyny, které dostaly před zápasem, vůbec neplnily. Naopak soupeř svoji bojovností a chutí po vítězství se dostal brzy do vedení a byl z toho vyrovnaný zápas až do poslední čtvrtiny. Je důležité, aby holky do každého zápasu šly hned od začátku a nic nepodcenily. Je nutné zapracovat na doskocích a spolupráce křídlo, pivot.

Vydřené vítězství 72:60

Nedělní zápas jsme odehráli také s týmem z Litoměřic. Družstvo z Litoměřic bylo oslabené o 2 stěžejní hráčky. Přesto jsme nechtěli podcenit začátek. Holky nastoupily do zápasu lépe než v sobotu a ujali jsme se tak vedení, které jsme udrželi až do konce utkání i přes menší výpadek ve třetí čtvtině, jsme na Slunetu dovezli vítězství 76-51.

Ale ještě v prvním poločase jsme začali mít problémy s fauly. Poté když si necháme několikrát v zápase utéct hráčku po lajně a zbytečně dochází k faulům.

Stále se nám nedaří tvořit hru z křídel a spolupracovat s pivoty.

Více ze statistik zde: https://www.cbf.cz/souteze/rozpis-utkani/rozpis_5814.html

Gary, Cipí a kočky U17

Nadregion dívek U17

O zápasech v Berouně a Slaném se radši nebudu moc rozepisovat, abych se zbytečně nerozohnil při úterním ránu. Je pravda, že k oběma utkáním jsme zajížděli v hodně okleštěné sestavě a pochopil bych, že holky tahají nohy v druhém poločase. Jenomže naše děvčata už do sobotního utkání vstoupila velmi chladně a nebyl nikdo, kdo by dokázal konkurovat soupeři. Když se k tomu přidá střelecká impotence v útoku, kdy bychom netrefili ani vodu, kdybychom vypadli z loďky – je z toho jasná prohra u posledního celku tabulky. V neděli nás čekal naopak první celek tabulky, který opět po chladnějším začátku utekl rychle na rozdíl 20 bodů a bylo po zápase. Utkání nám ukázalo, kde musíme ještě hodně zapracovat.

Vláďa