U13 - dívky

Do sobotního dvojzápasu naskočilo pouze 11 hráček, z toho jenom 3 ročníkově na úrovni U13, zbytek týmu byl doplněn s U12 a U11. I tak se děvčata vyšších hráček domácích nezalekla a oba zápasy s přehledem vyhrála. Každá hráčka dala minimálně jeden koš a k vidění bylo vidět i několik pohledných akcí.

Další zápas nás čeká 19. 3. doma s Lovosicemi, přičemž vítěz těchto utkání postoupí s velkou pravděpodobností na NF U13 do Chomutova.

Fidži a bojovnice U13

Dívčí tým U11 zůstal opět neporažen

Skvělý výkon podaly svěřenkyně Petry Chmátalové a Jirky Šlaje. Na posledním turnaji před kvalifikací o národní finále si poradily s týmem Chomutova a posléze s mišmašem mosteckých baskeťáků. První utkání se odehrálo v podobném duchu jako posledně, Sluneťačky si postupně budovaly náskok, který v poločase vyšplhal na osmnáct bodů. Do hry se tak bez obav o skóre dostaly všechny hráčky a řada z nich zaznamenala své první body v kariéře. K tomu holkám gratulujeme a věříme, že nebyly zdaleka poslední. Mostecký tým, který byl složen z podstatně mladších dětiček, jsme porazili rozdílem třídy, za zmínku stojí jen trápení v první čtvrtině, která skončila jen 6:4. Od té chvíle jsme se probudili a šli za vítězstvím.

Celý tým žil zápasem a krásně povzbuzoval, což je perfektní. Děkujeme všem rodičům za podporu a fandění během zápasů!

Petra a Jirka

Extraliga dívek U15

V neděli jsme doma přivítali celek Havířova, se ketrým jsme se utkali hned první víkend v lednu a prohráli o 20 bodů.

Vstup do utkání vyšel lépe soupeři, který se opíral hlavně o Válkovou a Břenkovou. Nic méně nesložili jsme zbraně a po první čtvrtině jsme prohrávali 18-24.  Ve druhé čtvrtině jsme začali ukrajovat ze soupeřova náskoku, který trestal hlavně rychlým protiútokem. Zaslouženě jsme v poločase vedli 55:48. Nedá se říci, že v utkání nebyli obrany ( fauly 32-24 ) a trestné hody 28/18 - 42/27 . V druhém poločase jsme výsledek hlídali a po třetí čtvrtině vedli již 80-67. Škoda jen, že jsme nedokázali soupeře porazit minimálně také o 20 bodů, nic méně vítězstí bylo zasloužené a pokořené kilo bylo zásluhou celého týmu. Konečný stav 101-89 a body jsou doma - Sluneta.

Díky moc domácímu publiku a snad jsme se po čase zase líbili.

Více ze statistik zde: https://www.cbf.cz/souteze/zapas_303647_soutez_2426.html

Kočky U15, Dráža a Gary

P. S. V úterý předehráváme v Praze proti HB od 18,15. tak držte palce