Liga dívek U15

 

doma jsme v sobotu přivítali Sadskou, která měla ještě teoretickou šanci na postup do extraligy. Do zápasu jsme vlétli v plné energii a rychle si vytvořili desetibodový náskok nad vosama ze Sadské. Do poločasu jsme vedli o 20 bodů a tak jsme mohli zapojit všechny hráčky. Konečný stav 96-46 hovoří za vše a tak jsme si zajistili postup do extraligy, která v Ústí nad Labem dlouho nebyla.

Druhý den jsme přivítali celek Jičína, který ještě nevyhrál. My nastoupili bez opor družstva ( někdo nemohl nastoupit pro nemoc a někdo oslavoval s babičkama :-) ) a tak mohli ukázat holky druhého sledu, co v nich je. Přesně se ukázalo, kde momentálně zaostávají, špatný návrat do obrany, doskok, komunikace mezi sebou. Začátek utkání byl výborný, ale pak se začaly ukazovat chyby holek, co moc nehrají. V poločase jsme holky na chyby upozornili a dali jim prostor i v druhém poločase vše napravit. Poločasové vedení 51-29 již moc nenarostlo a tak konečný výsledek 88-56 byl poslední tečkou tohoto domácího vystoupení v tomto roce.

Poslední vystoupení bude na venkovní půdě v Praze na USK a Slovance za 14 dní. a to rozhodne z jakého místa a s jakými vzájemnými výsledky postoupíme do extraligy.

Děkujeme divákům za podporu a těšíme se na další utkání.

 

statistiky z utkání: https://www.cbf.cz/souteze/rozpis-utkani/rozpis_5032.html

 

Gary, Dráža a kočky U15

U13 dívky

 

V minulém týdnu odehrály děvčata z U13 hned 4 zápasy a všechny zvádly na výbornou. Nejprve jsme v úterý přivítali hráčky z Liberce, kterým jsme i přes spoustu zahozených nájezdů a střel nedali šanci a 2x jednoznačně vyhráli. V neděli nás čekal silnější soupeř a to dosud neporažený tým z Lovosic. Lovosické dívky spoléhají na několik šikovných holek, které jsou sice starší, nicméně na výjimku nastupují v kategorii U13. My jsme do obou zápasů vstoupili soustředěně, jelikož jsme si uvědomovali, že nás čeká o dost těžší soupeř než v týdnu. Holky si vzaly moje pokyny k srdci a první zápas jsme vyhráli 33:56. Upozorňoval jsem, že v druhém zápase se může vše otočit, nicméně opak byl pravdou. Holky předvedly výborný výkon na obranné polovině a dovolily soupeřkám nastřílet pouze 14 bodů a tak jsme i druhé utkání zvládli a posunuli se na druhou příčku. Pochvala všem za bojovný a nebojácn  ý výko  n. Pořád je na čem pracovat, nicméně můžeme jít do dalších zápasů s čistou hlavou a budeme chtít za 14 dní navázat na vítězství v domácím prostředí proti celku z Loun.

 

Fidži a holky U13