Na začátku září jsme stihli odehrát kvalitně obsazený turnaj v Jičíně, který byl naší poslední prověrkou před začátkem sezony. V půlce září se nám pak rozjela ligová soutěž, do které jsme vstoupili vítězstvím na brandýské palubovce. Poté již přišla série prohraných zápasů, kterou jsme zastavili až na palubovce Trutnova. Pořád jsme někde v koutku duše věřili, že bychom mohli zabojovat o horní čtyřku, která zajišťovala postup do extraligy, nicméně je nutné si sportovně přiznat, že týmy které skončily nad námi, byly basketbalově na vyšší úrovni a postup si zasloužily. My jsme tak zakončili základní část bilancí 4 výher a 10 proher.

Od ledna nás tedy čekalo pokračování v ligové skupině, přičemž v tomto čase jsme už většinu zápasů odehrály v úzké sestavě. Zranění či ukončení basketbalové činnosti bylo na denním pořádku a tak patří velký kredit hráčkám, které sezonu i přes drobná zranění dohrály takřka do konce, jelikož nám chyběly pouze dva zápasy do konce ligové sezony.

Nepovedenou sezonu jsme si alespoň na začátku února zpestřili týdenním pobytem na Floridě, kde jsme kromě zápasů NBA či NHL byli na projížďce vznášedlem za aligátory, chytali bronz na Miami beach či navštívili filmové Universal studio v Orlandu.

Nyní se hráčky připravují individuálně a všichni pevně věříme, že se ještě v červnu sejdeme na pár společných tréninků a tuto sezonu zakončíme závěrečnou akcí na Vltavě.

Na závěr bych rád poděkoval všem rodičům, kteří nás pravidelně podporovali na domácích i venkovních utkání, rozhodně to neberu jako samozřejmost a moc si toho vážím!

Komentář k sezoně od kapitánky Natálie Svobodové

Letošní sezónu hodnotím jako méně zdařilou a moje představy o ní byly jiné než realita. Už od soustředění nás nejvíce trápila zranění, navíc některé dívky skončily s basketbalem, a proto jsme většinu zápasů odehrávaly v okleštěné sestavě okolo 7 hráček. V květnu 2019 jsme uhrály kvalifikaci o ligu u15. V lize jsme měly možnost hrát proti novým týmům. Odehrály jsme vyrovnaná utkání, ale také jsme si zkusily hru proti silným soupeřkám. V tabulce jsme skončily na 6. místě s bilancí 4 výher a 10 proher. Start do druhé půlky sezóny jsme měly lepší. Opět jsme hrály ligu, ale většina týmů nám byla známá. Hrály jsme proti nim už několik utkání v předešlých sezónách, tudíž jsme věděly, co nás čeká. Kvůli momentální situaci jsme sezónu nedohrály a v tabulce jsme na 3. místě s 4 výhrami i prohrami. Také bych ráda zmínila, že některé hráčky jarní prázdniny strávily společně v Americe. Myslím si, že jsme si všichni z Miami odvezli skvělé vzpomínky. Moc si toho vážíme a děkujeme ti, Fidži. Nadcházející sezónu se náš tým bude dělit do starších u17 a mladších u15. Nadále na sobě budeme pracovat a uvidíme, co nám další sezóna přinese.