V sobotu jsme hostili tým Klatov, jenž dorazil v malém počtu, ale my jsme na tom byli podobně, protože nám chyběly dvě hráčky základní rotace a některé hráčky se vrátili do procesu po nachlazení či jiným zdravotním problémům, až těsně před zápasem. Toto utkání byla krásná ukázka produktivity útoku, bohužel toho soupeřovo. Zatímco my jsme se na každý koš nadřeli, tak soupeř z jednoduchého nájezdu téměř vždy vytěžil koš, někdy i koš s faulem. Ale i přes oslabení a faktu, že se holkám nedařilo, tak prokázaly bojovného ducha a nevzdaly zápas, byť od druhé čtvrtiny tahaly za kratší konec.

SLUNETA – BK Klatovy 65:76 (18:18, 28:35, 46:59)
Body: Štréblová 15, Maruštíková 14, Davidová, Ryvolová a Krejčová všechny po 8, Chalupecká 4

V nedělním utkání jsme narazili na Strakonice, které drtí jednoho soupeře za druhým a nepletu-li se, tak v každém zápasy daly stovku. Možná to byl ten důvod, proč jsme do zápasu vstoupili až moc bojácně a po první čtvrtině, která skončila 7:27, bylo vlastně po zápase. Našim holkám došlo bohužel až příliš pozdě, že i s takovým soupeřem se dá hrát a vezmeme-li v potaz, že druhou čtvrtinu jsme prohráli o dva body, třetí pak pouze o bod a poslední dokonce vyhráli o 6 (a to jsme dostali trojku s klaksonem), zamrzí vstup do zápasu ještě více. Chci holky pochválit za výkon v těch třech čtvrtkách, protože se srovnaly a začaly hrát krásný basketbal a zaslouženě sklidily potlesk i přes prohru.

SLUNETA – Strakonice 53:70 (7:27; 22:44; 38:61)
Body: Riegertová 10, Chalupecká 8, Davidová, Maruštíková a Ryvolová, všichni po 7, Krejčová a Štréblová po 6, Lebedová 2

Vláďa, Naďa a bojovnice U17