HB Basket Praha - SLUNETA Ústí nad Labem 78:62 (24:22, 50:38, 67:54)

Od první minuty holky tahaly nohy a byly všude o krok později, nicméně aktivní hrou do koše jsme si od soupeře vykoledovaly spoustu trestných hodů, díky nimž bylo skore po první čtvrtině pouze o 2 body. V druhé čtvrtině jsme začali kupit triviální chyby na úrovni mladších minižaček, nechytali jsme míče, nedávali zpod koše a tak nám soupeř utekl na rozdíl 12ti bodů. V druhé půli už se zápas dohrával, my se nikdy nepřiblížili na jednociferný dostřel a tak HB zaslouženě vyhrává. Únava z jetlagu z USA byla znát, nicméně rozhodně nebyla důvodem, abychom odehrály opticky jedno z nejhorších utkání v letošní sezoně.

Body: Hnízdilová 19, Svobodová 18, Salaková 9, Trieblová 6, Herišerová 5, Vondráčková 3, Rapková 2

SLUNETA Ústí nad Labem - TJ Sokol Kladno 103:46 (26:10, 45:29, 77:38)

Hned druhý den po špatném pražském výkonu jsme ve středu přivítali vítěze nadregionální ligy a to tým z jágrovského Kladno. Žádná hráčka s legendárním číslem 68 proti nám nenastoupila a tak jsme se neměli čeho bát. Již po první čtvrtině bylo tatřka rozhodnuto, ačkoliv v druhé části nás hosté svojí zonovou obranou na chvíli zastavili a dokonce se jim před poločasem povedlo udělat bodovou šňůru 9:0. Vstup do druhého poločasu však patřil opět nám a tak si připisujeme první výhru v roce 2020. Stínem utkání je zranění dvou hráček, které se přidaly na již tak početnou marodku.

Body: Hnízdilová 33, Svobodová 30, Trieblová 22, Vondráčková 4, Herišerová a Salaková po 2

Hned zítra (úterý 18.2.) budeme potřebovat vaše hlasivky a to od 17:00 na Specce, kde se utkáme s pražskou Slovankou, kde jsme v lednu podlehli 74:49. V sobotu pak opět na domácí palubovce, tentokrát však na Doběticích, přivítáme jihočeské Strakonice. V obou zápasech je zatím nejisté kdo bude moci nastoupit a tak dostanou opět prostor všechny (zdravé) hráčky.

 Fidži a cestovatelky U15