Kadetky U17

Kralupy n. Vlt.

Od začátku zápasu bylo utkání pod naší rychlou taktovkou. Nepřesný útok soupeře jsme dokázali potrestat rychlými protiútoky, soustředili jsme se na důslednost v obraně. Soupeř měl pár záchvatů sebevzepření, ale celkově od minulého domácího zápasu působil unaveným odevzdaným dojmem.

USK Praha B

V neděli jsme se utkali s prvním týmem v tabulce. Zápas byl od začátku vyrovnaný, USK si vytvořil drobný náskok, který nám v druhé čtvrtce utekl až na 12 bodů. Nedařilo se nám zakončovat ve vytvořených střeleckých pozicích a v jednoduchých rychlých akcích, kterými jsme soupeře překvapili. Jakoby nám strašákem v důsledném zakončení byly dvě vysoké hráčky, od kterých jsme dostali několik čepic při zakončení. V poločase jsme prohrávali o 7 bodů. Nezalekli jsme se a do druhé půlky jsme nastoupili s odhodláním nechat na hřišti těli i duši, což se během prvních minut vyplatilo a my se dostali do vedení, především rychlými protiútoky a opět důsledné obraně. V posledních 3 minutách, když jsme se vedli o 7 bodů se soupeř urval a začal boj o vítězství. Dvě trojky na jejich straně a tři na naší, unáhlené naše fauly, které soupeř potrestal, několik nájezdů, to byl závěr zápasu, který jsme dovedli do vítězného konce.

Naďa a Vláďa

U12 dívky: Poslední zápasy roku pro U12

Po dnešním zápolení máme pro tento rok splněno. Odehrály jsme poslední část přípravné fáze. Tentokrát se turnaj konal za kopečky- na půdě Litoměřic.

Prvním soupeřem byl domácí tým. Zápas byl od začátku vyrovnaný, moc košů nepadlo ani na jedné straně. Byl to prostě zápas obran, na jehož konci svítil na tabuli nerozhodný stav 15:15 a šlo se do prodloužení. V něm měla šťastnou ruku Amálka Kolaříková. Štěstí stálo při nás a zápas jsme vyhrály rozdílem jediného bodu 19:18. Prostě „suchej špíl“ J.

Ve druhém zápase jsme se utkaly s Varnsdorfem, který jsme přehrály bez větších komplikací 31:15. Holky se „probudily“ a začaly běhat, proměňovaly „šoupáky“ a vše bylo hned veselejší.

Poslední zápas nás čekal s rivalem z Chomutova. Vše probíhalo v poklidu, ikdyž holky i rozhodčí už toho měly plné zuby. Začala se nám dařit střelba ze střední vzdálenosti, navíc přijela posila Eliška Salaková,  která dopoledne nastupovala za U14. Utkání jsme vyhrály 27:17.

Na holkách je vidět posun, některé akce už vypadají opravdu basketbalově. Pochvalu zaslouží všechny hráčky. Bylo vidět nadšení, bojovnost, ale hlavně radost ze hry.

V novém roce už nás čekají ostré zápasy, ve kterých se popereme o účast na republikovém finále. Tak držte palce. Chyb děláme stále dost, ale makáme na jejich odstranění.

Krásný adventní čas, šťastné a veselé Vánoce a mnoho štěstí a zdraví v novém roce přejí Léňa, Muška a celý tým u12!