Kadetky U17 si zkomplikovaly cestu do baráže

V neděli jsme s holkami U17 hostili tým z Brandýsa, který jsme v dosavadním průběhu vždy dokázali porazit, ovšem do naší haly dorazil soupeř, který chtěl vyhrát evidentně víc než my. První poločas probíhal dle předpokladů, dařilo se v útoku, byť nám dělaly problémy útočné doskoky soupeře, ale i tak jsme dokázali vyhrát první poločas 32:23.

Ještě dnes si však nedokážu vysvětlit, co se s našimi hráčkami stalo o přestávce, protože to co jsme předváděli v druhé půli nestojí ani za to, abych o tom napsal více, než že se nám opravdu nepovedl v ničem a soupeř se dostal do laufu a zaslouženě otočil utkání. Touto prohrou jsme si zkomplikovali cestu do baráže o extraligu a ve zbývajících zápasech budeme muset urvat nějaké vítězství venku a stoprocentně uhájit domácí palubovku.

Vláďa, Naďa a bojovnice U17

Jasná vítězství U12 dívek  ve Varnsdorfu

V sobotu 23. března 2019 jsme s dívkami U12 zajížděli do Varnsdorfu k posledním zápasům otevřené soutěže v této sezóně.

Ač nás Varnsdorf v sezóně nikdy neporazil, odjížděli jsme s respektem a s vědomím, že nesmíme nic podcenit neb soupeř je výrazně starší (6 holek hraje na výjimku)  a urostlejší než naše holky.

Věděli jsme, že v těchto utkáních o nic moc nejde, jelikož Varnsdorf nezasahuje do Oblastního přeboru ke skutečnosti, že hrají se staršíma holkama, ale i tak jsme chtěli podat pěkný výkon a urvat dvě výhry. To se doslova a do písmene povedlo a my se radovali z vítězných utkání, kdy jsme Varnsdorf převálcovali v prvním zápase  51:29 a ve druhém ještě větším rozdílem 70:31.

Slabší chvilku jsme si vybrali pouze v poslední čtvrtině prvního zápasu, kdy jsme vsítili pouze 3 body, ale jinak musíme holky pochválit za nasazení, bojovnost, houževnatou a aktivní obranu po celém hřišti, zvládnuté akce, které jsme trénovaly a hlavně, že poslouchaly a plnily námi dané pokyny.

Musíme konstatovat, že tentokráte nejslabším článkem na hřišti byli oba rozhodčí a tak jsme velice rádi, že jsme se vrátili jen s drobnými oděrky a modřinami.

Poděkování patří Kamilovi Tatarlovi za asistování, funkce se zhostil opět na výbornou :o)

           · Body Sluneta x Varnsdorf - 1. zápas (51:29): Salaková E. 14, Chmelinová, Vacková po 6, Kolaříková, Ruizová po 5, Trojanová, Šidáková po 4, Salaková V., Pechanová a Burdová po 2, Ciprová 1

·            Body Sluneta x Varnsdorf - 2. zápas (70:31): Salaková E. 24, Chmelinová 10, Pechanová, Šidáková, Kolaříková po 6, Salaková V., Tomášová a Trojanová po 4, Ruizová, Tatarlová P. a Ciprová po 2

Fotogalerie ze zápasů na: https://muskos.rajce.idnes.cz/U12_ve_Varnsdorfu_23.3.2019

V tabulce „Otevřená soutěž“ (tj. včetně staršího Varnsdorfu)  jsme skončili na prvním místě a v tabulce „Oblastní přebor“ jsme skončili na druhém místě za celkem z Chomutova. Z uvedeného je jasné, že na republiku do Ostravy jede Chomutov a my s kočkama z druhé příčky vyrazíme na festival do Plzně.

Myslím, že jsme v sezóně podali pěkné výkony a rozhodně se nemáme za co stydět. Nyní se budeme soustředit na Easter Cup v Klatovech a následný festival s vědomím, že si vše společně basketbalově užijeme.

Všem soupeřům přejeme mnoho úspěchů a budeme se těšit na vzájemné „boje“ v sezóně 2019/2020.

Trenérky Léňa, Muška a statečné bojovnice U12