Extraliga dívek U15…

…nezačala pro nás kladně. Čekal nás zájezd na druhou část republiky a to do Havířova a Ostravy. V sobotu jsme od 17,00 začali proti Havířovu. Vstup do utkání byl nervózní z obou stran a tak po první čtvrtině soupeř vedl 20-17.  Do poločasu včas soupeř odskočil a na tabuli svítilo 50-35. V přestávce jsme se snažili holkám vysvětlit, co je špatně a doufali, že se nám podaří zápas otočit. Nedala se holkám odepřít snaha, holky stahovali náskok soupeře, co to šlo až na rozdíl 4 bodů a tak po třetí čtvrtině bylo skóre 74-63 pro Havířov. V poslední čtvrtině již opět soupeř náskok navýšil a tak jsme prohráli 96-76. Nejvíce nás trápily jednoduché ztráty ( 39 ) a nedané jednoduché koše (44 nedaných z pod koše) a to nás stálo možné vítězství. Tak nohy na ramena a úprk na vlak, který jede směr Ostrava za 20 minut.

V neděli nás čekal soupeř z Ostravy, kterému jsme chtěli vrátit porážku z loňska o pět bodů. Jak my, tak ani soupeř neměl svou nejlepší hráčku a tak se dalo čekat vyrovnané utkání. Vstup do utkání byl velmi ospalý z obou stran, ale díky dvěma trojkám v závěru první čtvrtiny jsme vedli 18-15 po první čtvrtině. Soupeř hrál skoro po celou dobu utkání zónu a tak naše holky dostaly prostor jak ke střelbě, tak i k možným nájezdům. Ve druhé čtvrtině se skóre stále přelévalo z jedné strany na druhou a do šaten se šlo za stavu 35-32 pro soupeře. Druhý poločas byl stejný jako první a tak se šlo do koncovky. Dvě minuty před koncem jsme ještě prohrávali o 9 bodů. Nic méně po našem oddechovém čase holky hrábly na své dno a dotáhly se až na tři body. Máme poslední oddechový čas, do konce 8 sekund, prohráváme o tři, akce narýsovaná střelba krásně vystřelená, ale nepadlo na možné prodloužení. Druhý den byl již lepší, jak poměr ztrát a zisků. Střelba byla lepší a i jednoduché koše. Možná jsme měli vytvořit větší tlak na hráče s míčem i za cenu faulu (celkem našich 10 faulů). Nicméně návrat dom, na nádraží příjemný obídek, užité Pendolíno i hry v něm a za 14 dní doma.

Díky všem i našemu jedinému fanouškovi Vláďovi za podporu Gary, Dráža.

U13 - dívky

Holky U13 vyrazily do nedalekého Děčína vybojovat další dvě vítězství a potvrdit druhé místo v tabulce. To se také povedlo. Soupeř patřil k těm slabším, nicméně svojí bojovností nám nedal čas oddychnout a vzlášť v druhém poločase měl povedené pasáže. My však vždy rozhodli obě utkání v první čtvrtině a i v nekompletní sestavě si připsali čtyři body do tabulky. V následujícím kole zajíždíme na palubovku Chomutova a to bude jistě jiné kafe, nicméně i tam se hodláme poprat o dobrý výsledek.

1. zápas Válečníce Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 12:97 2. zápas Válečnice Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 13:76

 Fidži a holky U13