Z prvních extraligových zápasů si kočky U14 připisují jednu výhru a jednu prohru

Naše holky čekal první extraligový víkend. Našimi soupeři byly celky Trutnova a Jičína. A jak jsme si vedli?

SLUNETA ÚL x Trutnov 63:60  (14:28 31:38 46:45)

Sobotní utkání pro nás bylo plné emocí a úsměvu. Začátek byl sice katastrofální a po řadě chyb, hlavně na rozehře jsme 1/4 prohráli děsivým stavem 14:28. Už to vypadalo na fiasko, ale 2/4 patřila nám a soupeře jsme dotáhli v poločase na 31:38. 2. poločas už byl opravdu jen a jen náš. Pro nás nečekané vítězství po skvělé obraně. Chvála patří děvčatům za to, že se nevzdala a makala do poslední chvíle. Atmosféra byla též naše, za kterou patří velké díky rodičům!

Fotogalerie ze zápasu na:  https://muskos.rajce.idnes.cz/U14_extraliga_doma_s_Trutnovem_18.1.2020/

SLUNETA ÚL X Jičín 52:71  (17:11 27:32 32:54)

Soupeř pro nás byl opět známý. Na konci základní části jsme celek dokázali porazit o 3 body a chtěli jsme zopakovat to, co jsme předvedli předchozí den. Začátek se nám povedl. Soupeře jsme v 1/4 dokázali rozhýbat a celkem ladně jsme vyhráli 17:11. Avšak od 2/4 začalo být dusno. Opět problém s rozehrou a co víc, přestali jsme bránit. Bohužel nepovedený výkon, který jsme předvedli je k zamyšlení. Škoda jen, že nedokážeme odehrát 2 utkání ve stejném duchu.

 

Bohužel za tento zápas není za co chválit. Avšak s naším výškovým a věkovým deficitem, je teoreticky práce odvedena na jedničku.

Fotogalerie ze zápasu na:  https://muskos.rajce.idnes.cz/U14_extraliga_doma_s_Jicinem_19.1.2020/

Čechino, Muška a kočky U14

Liga dívek U17

V sobotu jsme zavítali na palubovku družstva USK B. Hned od začátku jsme začali dobrou obranou a vytvořili si náskok. Holky bojovaly jak v obraně, tak v útoku. Musíme se jen naučit hru více organizovat a trochu uklidnit útok, abychom neměli zbytečné ztráty.

Musíme holky pochválit za opravdu hezký výkon.

Konečný výsledek 48:69

V neděli nás čekal zápas s družstvem Říčany Praha. Věděli jsme, že to nebude lehký zápas. Holky začaly trochu zvolna a trvalo, než se dostaly do tempa. Soupeř naopak začal hned od začátku hodně bojovně a dával nám jednoduché koše. My jsme se na koš dost nadřeli.

Ve 3. čtvrtině holky začaly makat a více bránily a tím se nám poté dařilo dávat jednodušší koše.

Po prodloužení jsme prohráli o jeden bod 80:79

Holkám děkujeme za bojovný výkon, Gary, Cipí a Dráža