Muži B: Teplice si došly zkušeně pro výhru

Páteční zápas nám opět ukázal, že nás čeká ještě hodně práce. Proti nám nastoupil silný soupeř, který neponechal nic náhodě a vcelku lehce si došel pro jasné vítězství. Nám chybělo opět několik hráčů, ale to už je takový kolorit a na to se nelze vymlouvat. Vstup do zápasu nám opět nesedl, rychle jsme prohrávali. Měli jsme problém v obraně i na doskoku a tepličtí leckdy z druhé a místy i z třetí šance proměňovali. Často to byl i koš z tříbodové vzdálenosti. Párkrát během utkání jsme se dokázali dotáhnout na rozdíl 12-14 bodů, ale to bylo z naší strany vše. Vždy jsme pak po laciných ztrátách prohráli 2-3 minuty hry o 10 a rozdíl byl opět 20+. Je třeba napsat, že Teplice mají velmi zkušený celek. Pokud bylo potřeba, tak po cloně s míčem hráli v dolním postavení popř. na perimetru po cloně a našem špatném dobrání trestali tříbodovou střelou. Pro naše mladé hráče je to škola a takové zápasy nám můžou i pomoct. Kde se nejvíc projevil rozdíl je útočná fáze. Z naší strany je to v útoku chaos. Jako již tradičně sledování čtveřice hráčů, jak ten pátý dribluje na místě. Na tomhle musíme zapracovat a začít hrát více kolektivně.

SLUNETA Ústí nad Labem - BK Teplice 59:84 (14:27, 26:47, 43:64)

Body SLUNETA: Sedlák 15, Sobotka 13, Fiala 9, Anderla 7, Zikmund, Zajíc, Andrenacci, Feigl, Bartoš všichni 3, Jeřábek 0

Rozhodovali: Kessler, Hendrych

Diváků: 30

Zdroj: www.basket-sluneta.cz


Holky U11 se vytáhly a porazily chomutovské chlapce

O víkendu nás čekal druhý společný turnaj. Opět se to obešlo bez cestování a my jsme přivítali v domácím prostředí týmy Lovosic a Chomutova B. V úvodním utkání jsme změřili síly s Lovosicemi, které přijely výrazně oslabené a to nám umožnilo dát herní prostor všem hráčkám připraveným k utkání. Od počátku jsme soupeřky přehrávali a snadno se dostávali k úspěšnému zakončení. Jen o dva koše nakonec nepadla hranice sta bodů.

Mnohem tvrdším oříškem bylo naše druhé vystoupení, kdy jsme narazili na kluky z Chomutova. Byl to boj, před parádní kulisou, kterou vytvořili rodinní příslušníci, svítilo poločasové skóre 23:22 pro Levharty. Ale jestli něco zatím nově složený tým holčiček umí, tak bojovat a nevzdávat se. Úvod po přestávce nám ještě nevyšel a soupeř odskočil na 27:22, pak už holky zapnuly a sérií 10:0 šly rázně do vedení. To už se nezměnilo až do posledního hvizdu a tak jsme společně oslavili třetí letošní vítězství.

Děkujeme všem za pomoc s organizací domácího turnaje, za pozitivní náladu, hlasité a hlavně slušné povzbuzování. Holkám za předvedený výkon a nasazení. Už teď se těšíme na další turnájek.

SLUNETA Ústí - ASK Lovosice 96:14

SLUNETA Ústí - Levharti Chomutov B 42:34

 

P+J

Liga dívek U15

O svatomartinském víkendu jsme přivítali na domácí palubovce lídra soutěže Hradec Králové a Trutnov.

V sobotu odpoledne dorazil Hradec a kdo přišel zafandit ústeckému basketu, viděl dravou bojovnou hru ze všech stran. Soupeře jsme trápili v první třetině utkání a nedávali mu prostor na větší náskok. Ten narostl až koncem druhé čtvrtiny a v poločase jsme šli do šaten za skóre 35-51. Dokázali jsme si , že i s takovým soupeřem umíme již držet krok a pokud budeme plnit všichni své úkoly na 110 %,eliminujeme ztrátya budeme se včas vracet do obrany, pak jsme schopni být dál a lepší. Pravdou je, že soupeř postrádal svou nejlepší hráčku , ale i tak musím smeknout s předvedenou hrou. Koncem třetí čtvrtiny jsme již do hry pustili hráčky dalšího sledu a dal jim tak prostor ukázat, co v nich je. Škoda jejich pomalejšího startu do utkání a bázlivostise více prosadit. I tak jsem dohráli utkání se vztyčenou hlavou a výsledek 62-89 nám ukázal, jak dál proti Hradci.

V neděli jsme odložili husu na později a v 11,00 jsme přivítali Trutnov pod taktovkou ex ústeckého Petra Kapitulčina -Kapíka. Tento celek nám uštědřil porážku a mi měli Kapíkovi a spol. co vracet. Do utkání jsme měli vlažnější start a tak jen díky poslední minutě jsme soupeři odskočili na 19-13. Vstup do druhé čtvrtiny byl již mnohem lepší a do poločasu jsme vedení navýšili na 39-25. I díky tomuto vedení jsme již v druhém poločase více zapojili hráčky z lavičky a jejich minutáž byla mnohem větší než den předem s Hradcem. Utkání jsme dovedli do zdárného konce a vyhráli 84-54.

Poděkování patří všem divákům, co nás přišli podpořit.

 

Jak si vedeme dle ČBF https://www.cbf.cz/souteze/rozpis-utkani/rozpis_5032.html

 

Celou řadu pěkných fotek naleznete na tomto odkazu: https://muskos.rajce.idnes.cz/U15_s_Hradcem_Kralove_doma_10.11.2018

 

Gary, Dráža a kočky U15

 

U13 - chlapci

BA Louny - SLUNETA Ústí nad Labem 19:48 (7:14; 13:22; 19:41)
Bojovní domácí nechtěli prodat svou kůži lacino, což nám dělalo problém. Teprve po přestávce jsme přidali na pohybu a opět to přinášelo body.

BA Louny - SLUNETA Ústí nad Labem 29:52 (2:12; 10:32; 20:42)
Stejný obraz jako první utkání. Nedařilo se nám v zakončení, i když jsme paradoxně dali více bodů. V obraně jsme se občas zapomínali a dovolili soupeři skórovat.

 

Péca

U15 - chlapci

SLUNETA Ústí nad Labem - BK Kondoři Liberec 

47:73 (podrobnější statistiky najdete zde: https://www.cbf.cz/souteze/zapas_287559_soutez_2492.html)

Komentář k zápasu od Honzy Rothanzla: "Podle mě jsme první půlku hráli dobře a drželi jsme se, ale druhá už byla slabší - měli bychom se soustředit na 'šoupáky' a taky se vyvarovat hloupých ztrát, protože kdyby jsme to omezili, tak jsme mohli i vyhrát. Celkově je to podle mě škoda, protoze jsme mohli hrát daleko lépe (hlavně v druhé polovině) a rozhodne jsme neměli prohrát o tolik."

 

SLUNETA Ústí nad Labem - BA Nymburk

56:88 (podrobnější statistiky najdete zde: https://www.cbf.cz/souteze/zapas_287562_soutez_2492.html)

Komentář k zápasu Ondřeje Nováka: "Kdybychom spolu komunikovali, nemuseli by nám dát soupeři tolik protiútoků, kdyby jsme nedělali tolik chyb nebylo by to o tolik bodů a neztráceli tolik míčů. Myslím, že to nebyl náš nejlepší zápas."

Saša Novák