Náš celek díky tomu narazil na vítěze tabulky domácí Spartu. Utkání otvíralo celé finále a pravdou je, že jsme se nedali a prvních pět minut drželi se soupeřem krok. Poté soupeř zabral a po první čtvrtině jsme prohrávali 28-15. Do poločasu soupeř náskok navyšoval a v poločase již vedl 56-28. Největší problém nám dělali podkošové hráčky soupeře, které jak výškou tak individuálními činnostmi naše holky přehrávali ve všech směrech. Ve druhém poločase náskok soupeře narůstal a jediným pozitivem byla vyhraná poslední čtvrtina 22-21 pro nás, ale konečný výsledek 113-68 pro Spartu byl jasný. Bylo jasno, že budeme bojovat o 5-8 místo. Protože v následujícím utkání jsme čekali na poraženého HB Basket - Žabiny. Utkání mělo úplně jiný náboj a ikdyž HB Basket tahal za slabší konec nenechal soupeři vůbec nic zadarmo a po boji prohrál 48-66. Tudíž nás opět brzy ráno čekal HB Basket se kterým jsme v sezóně 2x prohráli o dvacet a na turnaji v Klatovech jsme byli ve finále a prohráli o 5 bodů.

V sobotu od 10,00 jsme se tedy utkali s HB Basketem Praha. Utkání jsme tentokrát nezačali vůbec dobřea po třech minutách prohrávali 9-0. Po oddechovém čase jsme se trochu vzchopili, ale stále to nebylo ono, soupeř nás trestal jak z trojkového území, tak i ze šestek a tak po první čtvrtině jsme prohrávali 11-19. Druhá čtvrtina byla opakem první a náš celek se začal zlepšovat a do poločasu jsme utkání na jeden jediný bod 33-34. Po poločase jsme se soupeřem drželi krok ještě pět minut a koncem třetí čtvrtiny udělal soupeř rozhodující náskok a po třech čtvrtinách vedl 57-46. Ve čtvrté čtvrtině již soupeř navýšil náskok na dvacet bodů a tak jsme opět dali prostor holkám z druhé vlny , ketré vůbec nezahráli špatně, ale útok střídal útak a konečné skóre 82-62 pro HB Basket nás odsoudil hrát poslední den o sedmé místo.

Strach z motivace na třetí den v boji o sedmou příčku jsem měl asi jen já a Dráža. Holky byly super nabuzeny a proti celku KP Brno předvedly svůj výkon. Výborné doskoky a rychlá hra dopředu nám dala vedení po první čtvrtině 18-11. Druhá čtvrtina byla ještě lepší a tak navýšení poločasového vedení 47-25 nám dalo šanci holky točit po pětkách a dát jim minutáž větší než v dosavadních utkáních. Utkání jsme dotáhli do vítězného konce 86-56 a tak jsme zakončili sezónu 7. místem (o krok jsme stoupli, než bylo nasazení v tabulce a vyrovnali loňské umístění). Protože jsme nečekali na vyhlášení, tak po utkání byla vyhlášena naše nejlepší hráčka, kterou se stala Melánie Štréblová, dostala dort a odjeli dom.

V utkání o pátou příčku porazili celek Chomutova HB Basket 72-65, třetí místo si vybojovali Žabiny proti Strakonicím 79-53 a Hradec převálcoval domácí Spartu ve finále 90-53 a odvezl si první flek.

Moc děkujeme všem rodičům a hráčkám za předvedené výkony v sezóně a doufám, že Slunetu budeme posouvat dále a to v následující baráži o extraligu dívek U17, o kterou budeme bojovat 24. -26. 5. 2019 ve Strakonicích.

Gary a Dráža