Ve čtvrtek jsme zajížděli na palubovku dosud neporažených chomutovských Levhartic. Domácí v prvních dvou minutách zápasu ukázali své kvality, naopak my jsme absolutně nestíhali a tak se rozdíl ve skóre rychle vyšplhal nad 10 bodů. Po time-outu přišlo zlepšení a zbytek čtvrtiny jsme byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel stejný scénář mělo i druhé dějství. Špatný vstup znamenal navýšení rozdílu na 20 bodů a až poté jsme dokázali držet se soupeřem krok. Za druhý poločas patří holkám pochvala. I přes rozdíl ve skóre nic nevzdaly a sympatickým výkonem dokázaly druhý poločas o pár bodíků vyhrát.

Levhartice Chomutov x SLUNETA 75:56
Body:
Zajícová 13, Štréblová 10, Salaková 8, Riegertová 7, Procházková 5, Herišerová 4, Urbánková, Vondřičková, Kmínkovi, všechny po 2, Spurná 1

Po pátečním volnu nás v sobotu čekal další soupeř z vrchních pater tabulky, a sice pražské Tygřice. Celý zápas jsme se setkávali s velice agresivním zdvojováním, se kterým jsme si až na výjimky bohužel nedokázali poradit a rozdíl ve skóre se tak neustále navyšoval.  I přes vysoký rozdíl ve skóre se v zápase daly najít povedené momenty, na kterých bychom mohli dál stavět. Jedním z takových momentů byla například vyhraná druhá čtvrtina. To však na rozjeté Tygřice stačit nemohlo a v kombinaci s naším „strašidelným“ doskakováním odjíždíme s porážkou o 28 bodů.

Tygři Praha x SLUNETA 87:59
Body:
Štréblová 15, Riegertová 11, Trieblová a Zajícová po 10, Vondřičková 5, Salaková a Procházková po 3, Herišerová 2

V neděli jsme se utkali naopak s týmem ze spodních pater tabulky. Tým ze Slovanky měl do tohoto zápasu pouze jedno vítězství, a to právě s naším týmem. Čili o motivaci bylo postaráno už během ranního kafíčka na benzínce. Již během rozcvičování bylo na děvčatech vidět, že toto utkání berou opravdu vážně a všichni příznivci SLUNETY v hale cítili, že by to konečně mohlo vyjít.

Od první do poslední minuty se na hřišti odehrávala velká bitva. Ani jeden z týmů se nedokázal výrazněji bodově odpoutat a tak vše směřovalo do vyrovnané poslední čtvrtiny. Na rozdíl od minulých zápasů jsme odváděli poměrně kvalitní práci na doskoku, snížili jsme počet ztrát z kategorie hloupých a v útoku si navzájem důvěřovali. To vše v kombinaci s výbornou kolektivní obranou nám zajistilo vedení o 6 bodů před poslední minutou základní hrací doby. I poslední útočné snahy domácích jsme dokázali pokrýt a v samotném závěru jsme si čtyřbodové vedení už sebrat nenechali. Světe div se, ono to přece jenom jde! Všechny hráčky si zaslouží pochvalu za to, co předváděly na obranné polovině, kde nedaly soupeřkám určitě nic zadarmo. V útoku byl spoleh na úderné „perimetrové“ trio Štréblová, Riegertová, Zajícová, které se postaralo o 53 bodů včetně devíti trojek!

Touto výhrou jsme potvrdili herní progres a hlavně jsme sami sobě dokázali, že i v extraligových vodách nemusíme vždy jít ke dnu.

Basket Slovanka x SLUNETA 70:74
Body:
Štréblová 19, Zajícová 18, Riegertová 16, Vondřičková 9, Trieblová 8, Salaková a Herišerová po 2

DOBRÁ PRÁCE!

 

LADZY, ČECHY, SEDLO