U15 - dívky

SLUNETA Ústí nad Labem - Loko Trutnov 76:72 (16:17, 38:38, 52:57)

 

V páteční předehrávce jsme poprvé letos nastoupili na Specce, když jsme přivítali tým z Podkrkonoší. Od první do poslední minuty se hrál vyrovnaný zápas, který se v náš prospěch lámal na začátku poslední čtvrtiny. Tam jsme otočili skore v náš prospěch a i přes spoustu chyb na obou stranách jsme dokázali vedení udržet a získali tím čtvrtou letošní výhru.

 

Body: Svobodová 26, Hnízdilová 21, Herišerová 9, Valachová 6 a Rapková po 6, Trieblová a Vondráčková po 4

 

SLUNETA Ústí nad Labem - BSK Continental TJ Jičín 84:85 (18:27, 41:43, 59:60)

 

V sobotu podvečer jsme se utkali s Jičínem, který v pátek přišel o šanci projít do extraligy, nicméně i přesto, že přijel v okleštěné sestavě, nás čekal velmi kvalitní soupeř. To se projevilo hned na začátku, kdy nás rychlou hrou snad přehrával a odskočil nám po první čtvrtině na rozdíl devíti bodů. Do poločasu jsme však zlepšili návrat do obrany, pomohli si střelami s delší vzdálenosti a ztenčili náskok hostů na 2 body. Po přestávce byla k vidění přetahovaná o každý koš. Šest sekund před koncem faulujeme a za vyrovnaného stavu posíláme hosty na trestné hody. První hosté míjí, druhý proměňují a my máme možnost si po timeoutu připravit poslední útok. Ten však nevyužijeme a tak stejně jako v zápase v Jičíně prohráváme se soupeřem o jediný bod. Pochvala holkám za obě dvě utkání, nicméně bychom potřebovali více hráček, které by nám bodově pomohly. My se teď potřebujeme dát během Vánoc zdravotně do kupy, abychom po novém roce mohli opět pomýšlet na další výhry.

 

V neposlední řadě bych rád poděkoval všem fanouškům z řad rodičů, prarodičů, kamarádů a dalších, kteří nás v celém roce 2019 podporovali a doufám, že i v roce 2020 budou podporovat holky jako doposud. Děkujeme!

 

Body: Hnízdilová 21, Svobodová 20, Herišerová 13, Valachová 12, Trieblová 7, Vondráčková 6, Rapková a Vaňková po 2, Suchardová 1

 

Fidži a holky U15

Juniorky U19

dva kvalitní soupeře hostila také děvčata U19. V sobotu na naši palubovku zavítal Brandýs a obě strany si uvědomovaly důležitost utkání vzhledem k dění v tabulce. Brandýs by se v případě vítězství posunul v tabulce před nás na druhé postupové místo do vyšší skupiny v nadstavbové části. Utkání mělo náboj a mně nezbývá, než holky pochválit za přístup a ukázkovou bojovnost. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a dospělo do vyrovnané koncovky. V ní jsme bohužel „hořely“ na obranném doskoku a díky tomu soupeř dokázal vyrovnat a muselo se prodlužovat. A když nerozhodlo první prodloužení, tak se muselo prodlužovat znovu. V druhé nastavené pětiminutovce už hráčky Brandýsa zúročily zkušenosti z extraligy za USK a dotáhli utkání do vítězného konce. Porážka hodně bolí, ale v boji o druhé postupové místo jsme ještě neřekli poslední slovo. Musíme vyhrát dva zbývající zápasy a doufat, že Brandýs zaváhá.

SLUNETA Ústí n.L. - BK Brandýs n.L. 84:89 (18:15 32:31 50:48 67:67 77:77)
Body: Riegertová 22, Zajícová 13, Štréblová 12, Žižková 10, Maruštíková 9, Seidelová 8, Davidová 6, Lebedová a Krejčová po 6

Nedělní utkání s Pastelkou Mladá Boleslav nám nabídlo možnost spravit si chuť z předešlého dne. Soupeř sice bojoval statečně, ale naše holky jako kdyby měly extra motivaci a hrály se stejnou chutí a nasazením jako předešlý den. Díky tomu narůstal náš náskok až na dvouciferný rozdíl a my mohli točit sestavou a udržet tak vysoké tempo hry. Jako třešinka na dortu pak byla vstřelená stovka. Mě jako trenéra potěšil pohled na tabulku střelců, kde je vidět, že nejsme tým individualit, ale Tým s velkým T, bojujeme, vyhráváme a prohráváme společně! Důkazem toho je, že jsme měli 4 dvouciferné střelce a další dvě hráčky nebyly daleko, navíc se podařilo skórovat všem hráčkám. Dobrá práce holky!
SLUNETA Ústí n.L. - Basket Pastelka MB          100:68 (26:14 52:35 74:47)
Střelci: Riegertová 18, Štréblová 14, Zajícová 13, Seidelová 12, Davidová 9, Krejčová 8, Maruštíková, Lebedová a Chalupecká všechno po 6, Tintěrová 5, Žižková 3

Vláďa